Blogger jak zacząć przygodę z Blogiem

 Blogger - jak założyć darmowego bloga

Blogger - jak założyć darmowego bloga

 
   Jeśli po przeczytaniu mojego wcześniejszego artykułu, przyczyny dla których warto blogować, znalazłeś się tutaj, świadczy że odpowiedziałeś sobie na pytanie czy chcesz blogować, oraz chciałbyś zaczerpnąć więcej informacji o tym jak rozpocząć swoja historię z blogowaniem. W tym artykule przeprowadzę Cię krok po kroku jak i gdzie założyć swojego pierwszego bloga. 

Ważne przed założeniem Bloga


Przed założeniem swojego pierwszego bloga ważne jest by na spokojnie pomyśleć, o czym chciałbyś pisać w swoim blogu, jak chciałbyś by Twoja nowa strona wyglądała, oraz jak chciałbyś zatytułować ją. Tytuł bloga jest bardzo ważny i musi on obejmować w sobie całą zawartość o czym będzie Twój blog. Jest to istotne dla wyszukiwarek, by mogły Cię znaleźć i dobrze zindeksować twojego bloga. Więc jeśli w swoim blogu będziesz pisał o swoich wycieczkach, postaraj się aby tytuł był adekwatny do treści. Tak jak w tytule tego bloga, moim zamiarem jest stworzenie instrukcji krok po kroku jak blogować i od czego zacząć, oraz jak doprowadzić wygląd Twojego bloga do obrazu jaki wykreowałeś sobie. Tak więc tytuł bloga " samouczek Bloggera " zawiera całość tych informacji, a jeśli w Google szukasz informacji jak założyć swojego pierwszego bloga na platformie blogger, z całą pewnością klikniesz na link, w którym tytule przeczytasz: " samouczek Bloggera - Zakładamy Bloga na Platformie Blogger ", niż na link w którym przeczytasz: " Tomasz D. - jak zacząłem "
Więc jeśli przygotowałeś sobie podstawowe informacje oraz przemyślałeś o czym będzie twój blog, wymyśliłeś sobie tytuł który będzie pasował do zawartości Twojego bloga, zacznijmy działać :)

Blog na Blogger


Dla czego mamy założyć swojego bloga na platformie Blogger ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Google jest najpopularniejszą platformą, najbardziej zautomatyzowaną, a wszystkie potrzebne dane jakie potrzebujesz to Twoje jedno konto e-mail. To jedno konto jest bardzo uniwersalne, bo właśnie z nim możesz założyć swój YouTube kanał, Ad-sense, Dysk,  +Google oraz wiele innych.  Nie muszę wspominać, że mając jeden login i jedno hasło, możesz zintegrować wszystko w jedną całość. Poza tym założenie Bloga na platformie Blogger jest całkowicie darmowe.

Odwiedzamy link https://www.blogger.com/home i jeśli posiadamy już swoje konto e-mail logujemy się do niego, jeśli Google jest dla nas nowe, zakładamy swoje konto.
Po zalogowaniu się, należy zaakceptować regulamin. Po lewej stronie na górze zaraz pod nazwą Twojego użytkownika znajduje się mała ikonka " Nowy Blog " klikamy na nią i pojawi nam się takie oto okienko :

Tutaj w " title " wpisujemy tytuł naszego bloga, ten tytuł można później edytować, ale jest ważne by określić go jak najdokładniej w dosłownie kilku słowach. Każda wyszukiwarka indeksuje go i od niego właśnie zależy co pojawi się w pierwszej linijce w wynikach wyszukiwania. Wskazane jest by tytuł i adres Twojego bloga były zbliżone, odnosiły się do treści bloga, oraz by zawierały jedno lub dwa słowa kluczowe. Przykładowo, jeśli Twój blog ma być o trendach mody, niech tytuł i adres zawiera słowa kluczowe jak moda, szafa, ciuchy. O słowach kluczowych napiszę w następnych postach, jest to bardzo obszerny temat i niezwykle ważny w zdobywaniu popularności naszego bloga.
Platforma Blogger jest bardzo popularna więc znalezienie wolnego adresu naszego bloga czasem może zająć odrobinę czasu, ale nie poddawajmy się i grajmy słowami, mając na uwadze, by adres nie był za długi, łatwy do zapamiętania, zawierał wspomniane słowa kluczowe. Gdy to mamy już za sobą pozostaje wybrać szablon naszego bloga, który w każdej chwili można zmienić lub edytować. 
Tak więc mamy pierwszy krok za sobą. Mamy naszego pierwszego bloga, teraz zostało nam dostosować nasz szablon do naszych potrzeb, uzupełnienie potrzebnych informacji i pisanie postów.
W następnym artykule przedstawię wam instrukcję krok po kroku jak wstępnie dostosować szablon bloga, oraz uzupełnić potrzebne informację ( jak opis, tagi )

Jeśli masz jakieś pytania, czy wątpliwości proszę napisz komentarz, a ja w miarę możliwości postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz