Blogowanie jak zarabiać na blogu

 

Blogowanie jak zarabiać na blogu
Blogowanie jak zarabiać na blogu wstęp

Blogowanie - jak zarabiać na blogu

   Moje blogowanie rozpocząłem w 2013 roku. Nigdy wcześniej nie myślałem, by dzielić się swoimi przeżyciami z szerszą grupą ludzi, nigdy też nie przypuszczałem, że może to być tak fascynujące zajęcie. 
  Od dawna myślałem o wyjeździe z Europy do cieplejszych Azjatyckich krajów. Ta nieustanna pogoń za wszystkim, potrzeba planowania wszystkiego, oraz wszechobecny stres zaczynały mnie przytłaczać. Przez ostatnie lata mieszkałem w Londynie, tam pracowałem, żyłem i w każdej wolnej chwili opuszczałem tą betonową pustynie w poszukiwaniu odrobiny natury, natchnienia, oraz by naładować swe akumulatory energii do dalszej egzystencji w szarym betonowym otoczeniu. 
   Azjatyckie marzenie rosło w sile, pewnego dnia postanowiłem sprzedać wszystko co miałem, spakować się do walizki i wyjechać na Filipiny. Życie tutaj jest zupełnie inne, jakie ? przeczytajcie na moim blogu Poszukując Raju - przewodnik budżetowego podróżnika.
Żyjąc marzeniami wszystko jest możliwe, tak naprawdę tylko sami siebie ograniczamy. Moim największym marzeniem jest żyć pełnią życia i nie martwić się o pracę, robić to co kocham robić, rozwijać swoje hobby, a utrzymywać się dokładnie z tego co przynosi mi przyjemność. Tak więc zaczęła się moja historia z blogowaniem. 

Co daje nam blogowanie

Pisanie to forma komunikacji, to zapisywanie swych myśli na papierze ( blogu ) i przekonywanie czytelnika by zgodził się z tobą. Praktyka czyni mistrza, tak więc sam się nie zorientujesz jak twoja umiejętność przekazywania swych myśli na papier się poprawi. Wzbogacisz swoje słownictwo, udoskonalisz swój styl pisania, poprawisz swoją ortografię, interpunkcję. Poznasz nowe słownictwo i nauczysz się go używać. Stanisz się lepszym myślicielem. Tak to prawda, zastanawiając się na tym jak zapisać swoje myśli i emocje, jak ująć je w słowa. To chyba najlepsza praktyka dla tych, którzy pracują nad rozwojem swojej osoby. Zaczniesz urozmaicać swoje życie, szukać nowych przygód, otworzysz się na niepoznane. Wiadomo, nie będziesz pisał o wszystkim co wydarzyło się w twoim życiu, dzięki temu nauczysz się odróżniać te najcenniejsze i najbardziej interesujące przeżycia i myśli by podzielić się nimi z innymi. Dzięki temu będziesz je pamiętał dłużej. Jest to też fascynująca droga do poznania interesujących ludzi. Dzieląc się swoimi poglądami na łamach Facebooka google+ czy innych temu podobnych, poznasz nowych ludzi. Zainspirować kogoś swoim światopoglądem czy po prostu swoja osobą jest naprawdę fascynujące. 

Jak zarabiać na blogu

Wszechogarniające nas reklamy wcale nie są takie złe. Z biegiem czasu zyskamy sporą liczbę stałych czytelników naszego bloga. Już w pierwszym miesiącu istnienia mojego  bloga o życiu na Filipinach odwiedziło go ponad 7 tyś ludzi. Jest to w pewnym sensie dobre osiągnięcie, pozwalające już w niewielkim stopniu sprawić, by twoja pasja miała odzwierciedlenie w twoich finansach. Jest wiele platform reklamowych, z których możesz skorzystać. Ja osobiście używam na Polskim blogu platformy Infolinks, dzięki czemu mogę realizować swoje marzenie, by w przyszłości utrzymywać się z tego co kocham robić. 

Czy powinieneś blogować

Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Jest to ciężka praca i dużo do nauczenia się. Tu na łamach tego bloga postaram się w prosty sposób przekazać całą wiedzę, którą nabyłem swoim doświadczeniem. Zyskanie szerokiej grupy czytelników, jest jedną z trudniejszych czynności do pokonania, a większość informacji jakie znajdywałem w Internecie była pisana niezrozumiałym dla mnie językiem. Tu znajdziesz instrukcje krok po kroku jak sprawić by Twój blog otrzymał twój upragniony wygląd, by stał się popularny, dowiesz się o języku HTML, oraz jak go udoskonalić wedle swoich potrzeb, oraz jak sprawić by Twój blog stał się widoczny w wyszukiwarkach, dzięki czemu zyskasz większą popularność.

Jeśli zdecydowałeś się na rozpoczęcie swojej przygody z blogiem, zapraszam Cię do przeczytania kolejnego artykułu Blogger - od czego zacząć.

Miłe jest czytanie komentarzy i przekonasz się o tym sam, gdy zaczniesz pisać swojego bloga, więc proszę pozostaw po sobie ślad swoich odwiedzin :)


Photo by fauxels from Pexels

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz